قوانین و مقررات حمل و نقل و ترافیک

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
$۱۰
شروع کنید
این دوره در حال حاضر بسته است

چراغ راهنمایی بدون شک از آشناترین و مهمترین وسایل کنترل و تنظیم عبور و مرور وسایل نقلیه و افزایش ایمنی در تقاطعهاست.البته چراغ راهنمای از حرکت دائمی وسایل نقلیه در مسیرهای مختلف یک تقاطع جلوگیری میکند، ولی بطور کلی در صورت محاسبه صحیح زمانبندی آن متوسط تأخیر وسایل نقلیه کمتر از زمانی خواهد بود که تقاطع بدون چراغ راهنمایی باشد.
معمولاً چراغهای راهنمایی را بطور مستقل و جداگانه برای کنترل تقاطعها بکار میبرند ولی گاهی بر حسب ضرورت و برای بازدهی بهتر ممکن است چراغهای راهنمایی چند تقاطع یا کلیه تقاطعهای یک مسیر را به طریقی به هم ارتباط داد و هماهنگ کرد. در سالهای اخیر به کمک روشهای کامپیوتری میتوان چراغهای راهنمایی تقاطعهای قسمتی از شهر یا تمام شبکه ترافیک شهر را به هم ارتباط داد و هماهنگ کرد. این روش که کنترل منطقهای ترافیک نامیده میشود، نیاز به مطالعات وسیع، دسترسی به تکنولوژی پیچیده و پیشرفته و صرف هزینه زیاد دارد.

اولین چراغ راهنمایی که در ایران مورد استفاده قرار گرفت دارای دو رنگ سبز و قرمز بود که روی کوله پشتی نصب میشد و دو کلید برای خاموش و روشن کردن چراغها داشت که مأمور راهنمایی کوله پشتی را بر پشت میگرفت و به وسایل نقلیه دستور توقف و یا حرکت میداد.
هم اکنون در کشور ما چراغهای راهنمایی عموماً با زمانبندی ثابت عمل میکنند. فازبندی و زمانبندی نامناسب این چراغها در اکثر تقاطعها منجر به بروز تأخیرها و صفهای طولانی میشود.

مهلت شرکت در این دوره به پایان رسید

مشخصات دوره

  • نام دوره:قوانین و مقررات حمل و نقل و ترافیک
  • کد دوره :PR0382
  • مدت دوره:۲۴ساعت
  • نوع دوره:غیر حضوری
  • برگزار کننده دوره:مرکز علمی کاربردی شهرداری بیارجمند
  • تاریخ برگزاری:ساعت۱۰ صبح روز ۲۰ آبان ۱۳۹۸
  • مهلت شرکت در آزمون:ساعت۱۴ روز ۲۳ آبان ۱۳۹۸

[trx_button type=”square” style=”filled” size=”medium” icon=”icon-doc” bg_style=”custom” link=”https://danadexam.ir/wp-content/uploads/2019/11/gvmhvnvt.pdf” target=”no” popup=”no” animation=”lightSpeedIn”] داناودجزوه”قوانین و مقررات حمل ونقل و ترافیک”[/trx_button]

رتبه بندی و بررسی

۰.۰
امتیاز میانگین
۰ رای
۵
۰
۴
۰
۳
۰
۲
۰
۱
۰
چه تجربه ای دارید؟ ما خیلی دوست داریم بدانیم!
نظری ثبت نشده است
Show more reviews
چه تجربه ای دارید؟ ما خیلی دوست داریم بدانیم!

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن