مدیریت جذب منابع انسانی

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
بسته
شروع کنید
این دوره در حال حاضر بسته است

.

مدیریت جذب منابع انسانی چیست؟

فرایند جذب منابع انسانی، فرایند یافتن و استخدام بهترین کاندیدای واجد شرایط (از داخل یا خارج از سازمان) .برای افتتاح شغل، به روشی به موقع و با هزینه مناسب است..فرایند استخدام شامل تجزیه و تحلیل الزامات شغلی (شرایط احراز شغل). جذب کارمندان به آن شغل، غربالگری و انتخاب متقاضیان. استخدام و ادغام کارمند جدید در سازمان می باشد.

مدیریت منابع انسانی قبل از هر چیز، با پیش بینی و تامین مایحتاج نیروی انسانی آغاز می گردد.برای یک مدیر منابع انسانی همواره این سوال مطرح است که به چه تعداد نیروی انسانی،.با چه تخصص و مهارت هایی، برای چه جایگاه سازمانی و در چه زمان هایی نیاز است.

یکی از مهمترین قسمت های منابع هر سازمان منابع انسانی شایسته و لایق آن سازمان است. تعریف شرایط احراز شغل یک تخصص و فن بحساب آمده. و در این تعریف هرگونه اشتباهی می تواند اثرات مادی و معنوی فراوانی در آینده. برای هر سازمانی به همراه داشته باشد. شناخت اهمیت وظایف و مسئولیت های مشاغل و … پیچیدگی و دشواری های خاص خود را دارد.

اهداف مدیریت منابع انسانی

اهداف شخصی

حمایت از اهداف شخصی هر کارمند که شامل ارائه فرصت برای آموزش .یا پیشرفت شغلی و همچنین حفظ رضایت کارکنان می شود. پروسه تجزیه و تحلیل شغل (تعیین ماهیت شغل هر یک از کارکنان، برنامه ریزی منابع انسانی .و کارمندیابی، جذب و استخدام) نمونه ای از اهداف شخصی می باشند.

اهداف اجتماعی

گزینش داوطلبان و اقداماتی برای پاسخگویی، به نیاز های اخلاقی و اجتماعی یا چالش های که در شرکت انجام میگیرد .و می تواند، شامل مواردی مانند: فرصت برابر و حقوق برابر برای کار برابر باشد .و متعهد نمودن کارکنان به سازمان (تشویق، انگیزه بخشی، ایجاد ارتباط دوستانه، و محیط صمیمی در کار) نمونه ای از اهداف اجتماعی می باشند.

اهداف سازمانی

برقراری ارتباط با کارکنان و اقداماتی که برای کمک به تضمین کارایی، سازمان انجام می شود.که شامل آموزش، استخدام تعداد مناسب کارمندان برای یک کار معین یا حفظ نرخ بالای، حفظ کارمندان است.(مصاحبه، مشاوره، اجرای مقررات انضباطی، آموزش و توسعه نیروی انسانی، تضمین امنیت)

اهداف عملکردی

توجیه و آموزش دادن به کارکنان تازه استخدام .و دستورالعمل هایی که به صورت کلی، برای حفظ عملکرد درست منابع انسانی در سازمان به کار میروند.که شامل؛ تخصیص درست تمام منابع انسانی، مدیریت حقوق و دستمزد، ایجاد انگیزه و مزایا ارزیابی عملکرد می شود.

 

نام دوره مدیریت پجذب منابع انسانی
مدرس دوره جناب آقای علی احمدی
کد دوره PR0181
مدت دوره ۱۶ساعت
برگزار کننده مرکز علمی کاربردی شهرداری بیارجمند
شروع دوره روز ۱۱مرداد ۱۴۰۰
پایان آزمون روز ۱۷ مرداد ۱۴۰۰
ساعت وبینار

ساعت آزمون

ساعت ۱۱:۰۰

ساعت ۱۴:۰۰

 

رتبه بندی و بررسی

۱.۰
امتیاز میانگین
۱ رای
۵
۰
۴
۰
۳
۰
۲
۰
۱
۱
چه تجربه ای دارید؟ ما خیلی دوست داریم بدانیم!
روح الله نوروزی
ارسال شده ۳ سال قبل
عدم دریافت برگه های آزمون

با سلام و عرض خسته نباشید . حدود یکسال است که بالای ۲۰ آزمون شرکت کرده ام ولی تاکنون هیچ یک از برگه های قبولی به دست اینجانب نرسیده است . با تشکر از سایت بسیار مناسب شما در این دوران کرونا که کمک حال اطلاعات عمومی و شخصی ما شده است .

Show more reviews
چه تجربه ای دارید؟ ما خیلی دوست داریم بدانیم!

2 دیدگاه دربارهٔ «مدیریت جذب منابع انسانی»

  1. روح الله نوروزی

    با سلام و عرض خسته نباشید . حدود یکسال است که بالای ۲۰ آزمون شرکت کرده ام ولی تاکنون هیچ یک از برگه های قبولی به دست اینجانب نرسیده است . با تشکر از سایت بسیار مناسب شما در این دوران کرونا که کمک حال اطلاعات عمومی و شخصی ما شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to Top
Scroll to Top