آسیب شناسی فرآیندهای فرهنگی و اجتماعی

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
۱۰۰۰
شروع کنید
This دوره is currently closed

امنیت و ثبات فرهنگی و سیاسی، مهم‌ترین و برجسته‌ترین چهره و درونی‌ترین لایه نیاز امروز ملت و دولت (حاکمیت)، به شمار می‌آید. چرا که مؤلفه قدرت و ثبات فرهنگی و سیاسی هر ملتی بنیادی‌ترین مؤلفه اقتدار و استعداد و لیاقت آن ملت در بستر توسعه و تعالی در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و عقب‌ماندگی در تمامی عرصه‌های زندگی فردی و اجتماعی افراد جامعه را فراهم می‌آورد.

در یک رویکرد کلان، ابتنای کلیت نظام بر مؤلفه قدرت فرهنگ و سیاست بوده و دوام و قوام هر ملت و حاکمیتی در گروه بالندگی و توسعه‌یافتگی فرهنگی و اقتدار و اعتبار سیاسی آن ملت و حاکمیت می‌باشد.

هر گاه آسیب‌پذیری به دو حوزه فرهنگ و سیاست در جامعه راه یابد، سایر حوزه‌ها در چالشی فرساینده و بحران‌زا فرو غلطیده و بستر و فضای مناسبی برای رشد و گسترش تمامی آثار و مظاهر شوم وابستگی، عقب‌ماندگی، مفاسد اجتماعی و ناهنجاری‌های گوناگون در کشور را فراهم خواهد ساخت. مختصات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی امروز جامعه ما به گونه‌ای است که بدون عنایت ویژه به فرآیند آسیب‌پذیری اقشار مختلف جامعه (خصوصاً در حوزه فرهنگ و سیاست) و رشد فزاینده و رو به گسترش ناهنجاری‌های فرهنگی و سیاسی و اجتماعی فاجعه‌ای دردناک و غیر قابل جبران که کمترین آن فروپاشی اجتماعی و سلطه دوباره قدرت‌های استعماری در کشور می‌باشد، به وقوع خواهد پیوست.

[trx_infobox style=”success” closeable=”no” animation=”rollIn” css=”color:#fff;;font-weight:bold;font-size:18px;text-align:center;direction:rtl”][trx_countdown date=”2019-08-10″ time=”10:00:00″ style=”1″]زمان تا شروع این دوره باقیمانده است [/trx_infobox]

مشخصات دوره

  • نام دوره:آسیب شناسی فرآیندهای فرهنگی و اجتماعی
  • کد دوره :PR0048
  • مدت دوره:۱۶ ساعت
  • نوع دوره:غیر حضوری
  • برگزار کننده دوره:مرکز علمی کاربردی شهرداری بیارجمند
  • تاریخ برگزاری:ساعت۱۰ صبح روز ۱۵ مرداد ۱۳۹۸
  • مهلت شرکت در آزمون:ساعت۱۴ روز ۱۸ مرداد ۱۳۹۸

[trx_button type=”square” style=”filled” size=”medium” icon=”icon-doc” bg_style=”custom” link=”https://danadexam.ir/wp-content/uploads/2019/08/Asib.pdf” target=”no” popup=”no” animation=”lightSpeedIn”]داناودجزوه”آسیب شناسی فرآیندهای فرهنگی و اجتماعی”[/trx_button]

رتبه بندی و بررسی

۰.۰
امتیاز میانگین
۰ رای
۵
۰
۴
۰
۳
۰
۲
۰
۱
۰
چه تجربه ای دارید؟ ما خیلی دوست داریم بدانیم!
نظری ثبت نشده است
Show more reviews
چه تجربه ای دارید؟ ما خیلی دوست داریم بدانیم!
به بالای صفحه بردن