اصول و مبانی برنامه ریزی

انسانها با حرکت در مسیر تکامل و رشد عقلانی خود به تدریج بر ضرورت برنامه ریزی در زندگی واقف شدند و آن را به منزله ابزاری در خدمت مدیریت و رهبری نظامهای اجتماعی، مورد توجه قرار دادند. سازمانها و موسسه های اداری امروز، به حدی پیچیده شده اند که بدون اقدام به برنامه ریزیهای دقیق امکان ادامه حیات ندارند. برنامه ریزی از وظائف بسیار مهم مدیران است و با سایر وظائف آنها نیز ارتباط دارد. اگر نگرش مبتنی بر برنامه ریزی به سراسر زندگی افراد تسری یابد، به نوعی تعهد به عمل بر مبنای تعقل و تفکر آینده نگر و عزم راسخ بر استمرار آن، برایشان ایجاد می شود.
بعلاوه، تحقق اهداف فردی و سازمانی نیز مستلزم برنامه ریزی است به طوری که حتی برای نیل به اهدافی بسیار جزئی و زود گذر )نظیر رفتن به یک مهمانی یا فروش یک محصول( نیز باید برنامه ریزی شود. در واقع نیاز به برنامه ریزی از این مسئله ناشی می شود که همه سازمانها با فعالیت در محیطی پویا، مترصد آنند که منابع محدود خود را برای رفع نیازهای متنوع و رو به افزایش خود صرف کنند. پویایی محیط و وجود تلاطم در آن و عدم اطمینان ناشی از تغییرات محیطیْ، بر ضرورت انکار ناپذیر برنامه ریزی می افزاید.

 

مهلت شرکت در این دوره به پایان رسید

 

مشخصات دوره

  • نام دوره:اصول و مبانی برنامه ریزی
  • کد دوره :PR0513
  • مدت دوره:۱۶ ساعت
  • نوع دوره:غیر حضوری
  • برگزار کننده دوره:مرکز علمی کاربردی شهرداری بیارجمند
  • تاریخ برگزاری:ساعت۱۰ صبح روز ۸ آبان ۱۳۹۸
  • مهلت شرکت در آزمون:ساعت۱۴ روز ۱۲ آبان۱۳۹۸

[trx_button type=”square” style=”filled” size=”medium” icon=”icon-doc” bg_style=”custom” link=”https://danadexam.ir/wp-content/uploads/2019/10/avmbr.pdf” target=”no” popup=”no” animation=”lightSpeedIn”] داناودجزوه”اصول و مبانی برنامه ریزی”[/trx_button]

رتبه بندی و بررسی

۰.۰
امتیاز میانگین
۰ رای
۵
۰
۴
۰
۳
۰
۲
۰
۱
۰
چه تجربه ای دارید؟ ما خیلی دوست داریم بدانیم!
نظری ثبت نشده است
Show more reviews
چه تجربه ای دارید؟ ما خیلی دوست داریم بدانیم!

3 دیدگاه دربارهٔ «اصول و مبانی برنامه ریزی»

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to Top
Scroll to Top